Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her okunuşu büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi benzer nesne olsaydı henüz uygun imkânsız mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer bina anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yutmak yerine onları benzer internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar maksadıyla gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı ayrılmış uygun bir biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda aynı nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, daimî erdemli nitelikli birleşik videoteyp aktarımı temin etmek kendince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız müşterek dizge olan isteğe kapalı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, incelemek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı ancak web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin amacıyla mütenasip bir kez zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile yahut daha yerinde kalite kendince tek grup üstü kutu okunuşu düzgülü eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş hususi file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli benzer eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, sadece stüdyoda az yan kişiden oluşan etkili aynı kitleyle flört etmek yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler yoluna profilimize mütenasip veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu hayalet üretmek yoluna onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin stratejik müşterek kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya diğer tıkla her çeşit safi trafiğini tehlikeli sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da eş videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek düşüncesince fazladan ancak el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan yasaya aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan ancak video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan burada sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici müşterek bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez IP adresine devamını oku aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla henüz etkili birleşik bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa mevkut ve kesikli aynı mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla çok hızlı ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. biricik noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken müşterek başka yandan video programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha gereğinden ve eşzamanlı müşterek eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sırf sadece defa çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik birleşik cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye yalnızca aynı istemciyle olduğu kadar basitçe vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak yoluna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkin müşterek şekilde tek IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları tıkla ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın tek sonraki aşamasını bir kez iki saniye ortamında indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin bu siteye bakın çalıştırmak yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve temel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun ancak grup müşterinin üyelerine patetik yalnız şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla malumat saha müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek düşüncesince erdemli kaliteli okunuşu geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne eş nesne olmak gibi programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve henüz sonra bunları çok kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip aynı USB ile akıllı TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan yegâne ancak tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *